wtorek, 21 października 2014

Kiełbaski Degustino
Kiełbaski Degustino z certyfikatem Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią

Niedawno na rynku zadebiutowały Degustino – smaczne, konfekcjonowane kiełbaski od Chrzanowskiej Manufaktury Wędlin. Produkt jest certyfikowany przez  Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią – oznacza to, że nie posiada on nawet śladowych ilości glutenu i jest w zupełności bezpieczny dla osób z nietolerancją na ten składnik.

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią to organizacja zajmująca się budowaniem świadomości na temat celiakii oraz jej profilaktyki w Polsce. To właśnie ona przyznaje certyfikaty upoważniające producentów do umieszczania na opakowaniach produktów żywnościowych symbolu przekreślonego kłosa. Właśnie takim symbolem są oznaczane kiełbaski Degustino. To znak, że są one całkowicie bezglutenowe, tym samym – nieszkodliwe dla celiaków i wszystkich tych, którzy zrezygnowali z glutenu z wyboru.

Obecnie składnik ten jest wszechobecny i niestety jego szkodliwość bywa wprost proporcjonalna do jego dostępności. Właśnie, dlatego ograniczanie glutenu zaleca się nawet osobom, które nie są na niego uczulone.

Bezglutenowe kiełbaski Degustino dostępne są w poręcznych i wygodnych opakowaniach wielkości 120 gram. Osoby stosujące dietę wykluczeniową mogą wybierać spośród trzech tradycyjnych smaków kiełbasek: podwawelskiej, śląskiej i białej. Niedługo oferta zwiększy się o kiełbaski z szynki z 97% zawartością mięsa. Te smaczne i zdrowe wędliny można smażyć, gotować, przygotować w mikrofalówce albo jeść na zimno. Degustino idealnie nadają się do przygotowania prostego i śniadania, wystawnej kolacji, czy też, po prostu, jako świetna przekąska w ciągu dnia.

Cena detaliczna zaczyna się już od 2.99 zł za opakowanie.

***

Produkty Chrzanowskiej Manufaktury Wędlin to prawdziwe rarytasy tworzone ze starannie wyselekcjonowanego mięsa. Firma, jako jedyny producent w Polsce wszystkie swoje produkty poddaje procesowi re-pasteryzacji. Cała produkcja odbywa się w oparciu o systemy bezpieczeństwa HACAP, IFS, BRC, ISO 9001: 2008 i ISO 22 000:2005

Więcej informacji:
Patrycja Sawicka - Sikora
mobile. 506 181 076
BLACK&WHITE PR/PRIMOLOKO
ul. Rozbrat 44a/312
00-419 Warszawa


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz